Redkeje poseljena naselja, počitniški objekti, vikendi in zidanice se večkrat nahajajo na območjih izven aglomeracij, kjer kanalizacija ni predvidena. Kjer priklop na javno kanalizacijo ni mogoč je odlična ekološka rešitev vgradnja malih čistilnih naprav. Mala komunalna čistilna naprava (MKČN) nadomesti pretočno greznico in odpadne vode iz občasno naseljenih objektov očisti do predpisanih standardov. Verjetno mislite, da to zmore vsaka MKČN, vendar temu ni tako.
Mikroorganizmi, ki opravljajo čiščenje, v vse čistilne naprave pridejo s komunalno odpadno vodo. V tipskih čistilnih napravah (npr. SBR tehnologija) se razmnožijo s pomočjo vpihovanja zraka in kroženjem vode, medtem ko se v rastlinski čistilni napravi namnožijo po površini peska in korenin rastlin. V kolikor je dotok odpadne vode stalen, je hrane za mikroorganizme dovolj in le-ti lahko opravljajo svojo funkcijo, t. j. razbremenjevanje vode. Kadar pa je dotok vode za dalj časa prekinjen, mikroorganizmi odmrejo. V tipskih malih komunalnih čistilnih napravah se to zgodi v krajšem časovnem oknu, ker gre za omejen umeten prostor, v katerem ni naravnih elementov. V rastlinski čistilni napravi pa zaradi drugih virov hrane (rastline, odmiranje biomase), lahko preživijo dalj časa. Poleg tega rastlinska čistilna naprava deluje tudi kot precejevalnik vode, ki prav tako omogoča čiščenje vode s procesom filtracije. Vzpostavitev mikroorganizmov v rastlinski čistilni napravi je iz enakih razlogov tudi hitrejše, kar pomeni, da čiščenje poteka tudi, ko po daljšem času ponovno pridete na počitniški objekt.
Rastlinske čistilne naprave Limnowet so še posebej primerne za vikende in sezonske objekte saj njihova zasnova omogoča učinkovito delovanje brez potrebe po ponovnem zagonu sistema.
Poleg tega rastlinska čistilna naprava za delovanje ne potrebuje elektrike, nima mehanskih delov in ne zahteva servisov. V odročnih krajih so to lahko velike prednosti, saj si želimo zanesljivo in robustno tehnologijo.
Iz teh razlogov, se je za rastlinsko čistilno napravo odločil tudi Triglavski Narodni Park, ki jo je zgradil za kočo na Vršiču. Koča na Vršiču je namreč najbolj obremenjena med vikendi od junija do septembra, ostale mesece pa je zaprta.